Сертифікат “Sun certification java programmer”
Не так давно я став щасливим власником цього сертифікату (SCJP 6.0), тож хочу поділитися своїми враженнями про підготовку та процес отримання.
Для початку скажу, що сертифікатів від sun на java є декілька. Даний сертифікат є базовим та включає в себе основи мови, базові знання стандартних бібліотек, основи API, деякі базові принципи роботи java virtual machine. Він необхідний для отримання інших, більш професійних сертифікатів(web component developer, java developer, business component developer та ін.).
Трохи більше як пів року назад я й не задумувався над будь-якою сертифікацією загалом та java-сертифікатом конкретно. Не вистачало знань, бажання та й загалом інформації про сертифікати.
Все кардинально змінилось під кінець вересня 2009 коли наш викладач Іщеряков Сергій Михйлович оголосив про набір на курси метою яких є отримання нами сертифікату від Sun (тепер вже Oracle) на мові програмування Java. І я пішов на них з трьох причин: по-перше - платформа java – світовий лідер яку використовують близько 9 млн. розробників, по-друге – нарешті, за четвертий рік навчання в університеті, був шанс навчитися чогось реального корисного та ще й отримати професійний сертифікат, а по-третє, курси проводив Іщеряков С.М., що вже вартувало бути на них присутнім.
Курси проходили 2 рази на тиждень протягом 4 місяців. Перші 2 місяці java вивчалась використовуючи російську літературу (української якісної, на жаль, не зустрічав), а потім суто англомовна література написана спеціально для тих, хто хоче здати на сертифікат. Після кожного заняття ми отримували тести по вивченій темі, які були близькими до тих, що є на реальному екзамені (всі тести з самого початку – англомовні). Приблизно раз в місяць писався іспит на 72 питання (донедавна саме таку кількість питань включав сертифікаційний іспит, зараз – 60) тривалістю 3,5 год.
Курси охоплювали ті теми що винесено на сертифікат. Детальніше про даний сертифікат можна знайти на http://education.oracle.com/pls/web_prod-plq-dad/db_pages.getpage?page_i... , а про описані курси та всі деталі про них на www.ism.if.ua.
Насамкінець, пройшовши весь матеріал, ми здавали тести в емуляторах сертифікаційного іспиту, де складність питань вища ніж під час самого екзамену. Такі емулятори доступні в Інтернеті як за певну суму, так і безкоштовно.
Перші, хто на думку Сергія Михайловича були готові їхати в Львів на сертифікацію були Юрчук Андрій (ПЗ-06-2), Канюка Андрій(ПЗ-06-1), Квич Володя(Галицька академія) та я, Назарій Костів(ПЗ-06-2). Через купівлю корпорацією Oracle Sun ми десь 3 тижні чекали на оплату за сертифікацію і 17 лютого цього року успішно її пройшли. Власне через процес купівлі затрималась сертифікація решти людей, які відвідували курси, проте в найближчий місяць вони будуть здати на сертифікат.
Процес проходження сертифікаційного іспиту дуже простий. Відбувався він у Львові в SoftServe University. Попередньо зареєструвавшись на конкретний день, приїхали, сіли за комп’ютери, побачили вже знайому нам по емуляторах оболонку екзамену, 60 питань, якщо 59% та більше правильних відповідей – сертифікат твій.
Ось так, будучи ще студентами, ми стали вже сертифікованими програмістами. В найближчих планах отримати сертифікат web component developer, а далі…далі життя покаже :)
Студент ПЗ-06-2 Костів Назарій